Сторінки

Склад


Методична комісія працює над проблемою: « Розвиток творчих здібностей учнів шляхом індивідуалізації навчання та використання нестандартних уроків засобами особистісно орієнтованої освіти». 
У своїй роботі вчителі керуються Законами України « про освіту», « про загальну середню освіту»,Національною доктриною розвитку обдарованої особистості», Концепцією профільного навчання, інструкцією «Про викладання шкільної програми в 2009-2010 н.р.» та методичними рекомендаціями МОН щодо викладання історії України та всесвітньої історії у 2009-2010 н.р. 
   У методичній роботі кафедри були використані індивідуальні, групові, колективні форми роботи. Так, учитель Магега Н.В, у своїй роботі використовує інноваційні підходи до вивчення та викладання історії впроваджує інтеграцію суміжних дисциплін при вивченні історії. Учитель Огняна Н.М. широко використовує інноваційні технології в процесі вивчення правознавства. Учитель Полуденко Н.Г. здійснює індивідуальний та диференційований підхід до учнів під час процесу навчання та виховання. Всі вчителі кафедри використовують сучасні інтерактивні методи на своїх уроках: «Мозковий штурм», «Робота в парах», «Перс-метол», «Мікрофон», «Акваріум», «Коло дітей», «Шість капелюхів», «Метод проектів» та інші. У своїй роботі вчителі використовують структуру уроку (за Ю.Конаржевським) На кафедрі створена мікрогрупа, яка протягом навчального року вивчала досвід Н.Г Полуденко. з проблеми «Використання опорних схем і сигналів на уроках суспільно-гуманітарного циклу». 
   Про результативність роботи вчителів-методистів Н.М.Огняної та Н.В.Магеги свідчить факт використання їхнього досвіду у своїй роботі вчителями кафедри. Учитель Н.В.Магега підготувала продукцію до виставки педтехнологій «Творчі сходини освітян Полтавщини»(«Використання художньої літератури на уроках історії методами інноваційних технологій»,2010р.). 
Учителі методичної комісії беруть участь у роботі педагогічних рад, засіданнях міських м/о, конкурсах та семінарах різного рівня. 
   Учителі В.І.Коба та Н.Г,Полуденко взяли участь у навчально-методичному семінарі «Українські книжки для виховання толерантності», що проводився Українським центром вивчення історії Голокосту (м.Київ) за підтримки Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського з 22 по 24 жовтня 2009 року в м. Полтаві та отримали сертифікат. 
   Так, учитель В.І.Коба разом з іншими вчителями нашого міста 23 вересня 2009р. відвідала Верховну Раду України на запрошення народного депутата В.Р.- О.М.Бабаєва. А 08.10.2009р.- брала участь у семінарі для учителів історії «Впровадження передових технологій навчання на уроках історії»(місце проведення ЗОШ №31). 22.09.2009р.- у заняттях творчої групи з вивчення історії Полтавщини (місце проведення – краєзнавчий музей). 
   
Протягом 2009-2010 н.р. вчителі секції суспільних наук взяли участь у різних конкурсах: 

Учитель В.І.Коба – всеукраїнська акція «Людяність у нелюдяний час» (зібрала свідчення осіб, що допомагали виживати постраждалим у роки Голодомору 1932-1933 р.р. і надіслала їх до Українського інституту національної пам`яті (м. Київ); 
-участь у міських заходах у звя`зку з 70-ми роковинами початку Другої світової війни; 
-«заходи щодо визнання українського визвольного руху XX ст.»; 
-«заходи щодо відзначення видатних подій національної воєнної історії»; 
-«Про підготовку до відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі»; 
-«Про заходи у зв`язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні»; 
- «Про заходи з відзначення 90-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам`яті її учасників»; 
-«Заходи щодо відзначення у місті Дня Соборності України»; 
-«Заходи з відзначення 70-річчя подій, пов’язаних з проголошенням Карпатської України»; 
-«Заходи до Дня незалежності України»; 
-участь у конкурсі творчих робіт «Серцем доторкнутися до подвигу», присвяченого 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. 

Учитель Н.В.Магега – «заходи щодо підготовки та відзначення річниці подвигу Героїв Крут»; 

Учитель Н.Г.Полуденко – «заходи щодо вшанування у 2009-2010 р.р. в області пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р в Україні»; 
-участь у конкурсі Управляння юстиції «Трудове законодавство у схемах і таблицях». 
Вдало виступили на олімпіаді з історії та правознавства учні нашого колегіуму: 
З історії: – ІІ місце посів учень 9-А класу - Михальчук Василь (вч. В.І.Коба) 
- ІІІ місце –учениця гр. Е-11 (11 класу) - Тімотієвич Марія (вч. В.І.Коба) 
З правознавства – ІІ місце – учень гр.Ю-12 (10кл.) - Меняйлов Олександр , вч.Полуденко Н.Г.) 
- ІІІ місце – учениця гр. ЮМ-22 (11кл.)- Бруско Анастасія (вч. Полуденко Н.Г.) 
В результаті роботи МАН, учні нашого колегіуму посіли призові місця: 
1) на міському конкурсі:І місце з історичного краєзнавства – учениця гр. Е-21 – Дердяй Анастасія (вч. Коба В.І.),І місце з історії України- учениця гр. Ф-23 - Крупин Лілія (вч. Магега Н.В.), 
2) на обласному конкурсі:ІІ місце –учень гр. Е-21 – Дердяй Анастасія (вч. Коба В.І.)ІІІ місце – учень гр. Ф-23 - Крупин Лілія ( вч. Магега Н.В.) 
З правознавства : 
1) на міському конкурсі:І місце –учень гр.Ю-12 – Меняйлов Олександр (вч. Н.Г.Полуденко),І місце – учень гр.Е-21 – Гладир Денис (вч. Н.М.Огняна) 
2) на обласному конкурсі:ІІ місце – учень гр.Е—21 – Гладир Денис (вч. Н.М.Огняна) 
   Під керівництвом учителів м/к протягом навчального року учні брали участь у різних конкурсах: творів, малюнків, кросвордів, плакатів ті н.. протягом навчального року вчителі активізували виховну роботу. Під керівництвом учителів нашої кафедри учні завжди активні учасники всіх заходів, що проводяться в колегіумі. Зокрема, до Дня Соборності України, у святкування Дня колегіуму, «15 лютого - День виводу радянських війск з Афганістану», у відзначенні Шевченківських днів, «Гуморина -2010», у районному конкурсі «Космічні фантазії», «22 квітня_День Землі», «26 квітня – День Чорнобильської трагедії», до Дня Перемоги та ін. 
   Учителі м/к, продовжили роботу по вдосконаленню і оформленню кабінетів історії (зав. каб. Магега Н.В) та правознавства (Полуденко Н.Г.), відбудася модернізація кабінетів та зміцнення їхньої МТБ. Кабінети збагатилися мультимедійними проектами учнів з історії Полтавщини (вч. В.І.Коба та Н.В.Магега) 
Вчителі кафедри постійно використовують краєзнавчий матеріал на уроках історії. 
   В цьому році було проведено моніторингову роботу серед учителів кафедри, рівень навченості покращився у таких вчителів: в Огняної Н.М., Магеги Н.В., Коби .І., Полуденко Н.Г. та Симоненко Є.О. 
Учитель Полуденко Н.Г. брала участь у конкурсі «Учитель року-2009» (номінація «Правознавство») і стала переможцем міського конкурсу (І місце), дипломантом обласного (заочного етапу) та лауреатом обласного (очного етапу). 
   В цілому роботу МК вчителів кафедри суспільних наук у 2009-2010 н.р. визнано доброю. 

Завдання методичної комісії: 
1.Використання інноваційних технологій у процесі вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу; 
2.Підготовка продукції на виставку педтехнологій :»Творчі сходинки освітян Полтавщини»; 
3.Підготовка учнів до зовнішнього тестування та до ПДА; 
4.Організація систематичного підвищення фахового рівня м/к шляхом самоосвіти та відвідування курсів з підвищення кваліфікації.

Немає коментарів:

Дописати коментар